• Profilim
Giriş Yap

Su Kuyusu

Su Kuyusu

BİR MİLYAR KİŞİ TEMİZ SUYA ULAŞMAKTA SIKINTI ÇEKERKEN, GÜNDE 4.900 ÇOCUK SUSUZLUKTAN HAYATINI KAYBEDİYOR

MERHAMET TEŞKİLATI’NDAN TEMİZ SU PROJESİ!

İnsanlar, en temel ihtiyaç olan suya ulaşmakta sıkıntı çekiyor. Milyonlarca insan bir damla suya muhtaçken, bir milyardan fazla kişi ise ne yazık ki temiz içme suyundan mahrum! Dünya üzerinde her gün 4 bin 900, yılda ise 1 milyon 800 bin çocuk kirli sular ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan hastalıklardan dolayı hayatını kaybederken, bu ölümlerin en büyük kısmı ise Afrika ve Asya ülkelerinde yaşanıyor.

İNSANLARLA HAYVANLAR AYNI KUYUDAN SU İÇİYOR!

Asya ülkeleri olan başta Bangladeş, Myanmar, Sri Lanka, Endonezya ve Kamboçya’da temiz su kaynaklarının yetersiz, mevcut sularda ise arsenik oranının yüksek olmasından dolayı salgın hastalıklara neden oluyor. Afrika’da da iklim koşullarından kaynaklanan kuraklık ve susuzluk bölgenin temel sorunlarının başında geliyor. Temiz suya ulaşmak isteyen insanlar, kilometrelerce yol yürüdükleri halde kirli sularla karşılaşıyor. Kuraklığın hat safhada olması, bölgenin neredeyse hiç yağış almaması insanların temiz suya ulaşmasını imkânsız kılıyor. Hayvanların ve insanların aynı suyu kullanması ise yaşanan insanlık dramını gözler önüne seriyor.

HİÇ BİR SU KUYUSU ATIL KALMAYACAK

Merhamet Teşkilatı İnsan Hakları Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği ise insanlığın bir yudum temiz suya muhtaç olduğu bölgelerde su kuyusu projeleriyle gönüllere su serpiyor. Afrika ve Asya ülkeleri başta olmak üzere temiz suya hasret her bölgeye su kuyusu açmak için kolları sıvayan Merhamet Teşkilatı, açtığı su kuyularıyla hem temiz sağlıklı su imkanı sunuyor hem de insanların kilometrelerce yürümemesini sağlıyor.  Bağışçılarının yardımlarıyla ihtiyaç olan her bölgeye su kuyularını açan Merhamet Teşkilatı, kuyuları açtıktan sonra da düzenli olarak bakımlarını yaparak, atıl durumda kalmasını da engelliyor. Aynı zamanda su kuyusu açtırmak isteyen bağışçılarını kuyunun açılmasından hizmete girmesine kadar detaylı görüntülerle bilgilendiren Merhamet Teşkilatı, aylık su kuyuları bakımı ile ilgili de bağışçılarını bilgilendirmeyi ihmal etmiyor. Arızalanan su kuyusu ile masrafları bağışçının imkânı varsa karşılayacak aksi takdirde su kuyusunun atıl kalmaması için Merhamet Teşkilatı, kendisi giderecek.

Sosyal Medyada Paylaş