• Profilim
Giriş Yap

Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

 

MERHAMET TEŞKİLATI, RAMAZAN’DA GÖNÜL COĞRAFYALARINA MERHAMET ELİ UZATIYOR

İKİ KITADA İFTAR SOFRALARI KURULACAK

Sevgi, yardımlaşma ve kardeşlik ayı olan Ramazan’da Anadolu’da olduğu gibi İslam coğrafyasının dört bir yanında birlik ve beraberlik içinde sofralar kurulur, iftarlar yapılır. Oruç, teravih ve sahurlarla insanlar arasındaki dayanışma kuvvetleniyor. Ramazan ayını 11 ayın sultanı yapan da hiç şüphesiz dayanışma ve paylaşma ayı olmasıdır. Aynı zamanda bereket ayı olan Ramazan’da sofralar neşelenirken, yardıma muhtaç Müslümanlar için de umuttur, berekettir, tebessümdür. Merhamet Teşkilatı da dünyanın dört bir tarafında ihtiyaç sahibi olan Müslümanlara merhamet elini uzatıyor.

ANADOLU İNSANININ YARDIMLARINI MUHTAÇLARA ULAŞTIRACAK

Anadolu coğrafyası tarihin her döneminde dünyanın tüm mazlum bölgeleriyle gönül bağı kurmuştur. Özellikle Ramazan ayında bereketin coşkusu en üst düzeyde yaşanıyor. Merhamet Teşkilatı İnsan Hakları Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği de (Merhamet Teşkilatı) hayırsever Anadolu insanının yardımlarıyla her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da gerçek muhtaçlara ve gönül coğrafyalara yardımları ulaştırmayı sürdürecek.

İFTAR VE SAHUR PROGRAMLARIYLA YÜZ BİNLERE TEBESSÜM ETTİRECEK

Merhamet Teşkilatı, Türkiye’deki mülteciler başta olmak üzere kriz bölgeleriyle, mazlum ve mağdur coğrafyalara, Bangladeş, Kamerun, Burkina Faso, Yemen ve Filistin'de yetimler ile diğer bölgelerde zulüm altında inim inim inleyen ihtiyaç sahiplerine merhamet elini uzatacak. Zekât, sadaka, fitre ve fidyeleri güvenli bir şekilde ihtiyaç sahibi insanlara uzak yakın demeden ulaştıracak olan Merhamet Teşkilatı, Ramazan ayı boyunca 2 kıtada iftar sofraları kurmak için çalışacak.  Öte yandan bu ayın bereketini yaşatmak için muhtaçlara gıda kolisi de dağıtacak olan Merhamet Teşkilatı, iftar ve sahur programlarıyla yüz binlerce insana merhamet elini uzatarak yaralara merhem olacak.

Sosyal Medyada Paylaş