• Profilim
Giriş Yap

Kurban

Kurban

 

 

Merhamet Teşkilatı İnsan Hakları ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği, kurulduğu günden bu yana dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara kucak açmaya devam ediyor. Nerede bir mazlum varsa oraya ulaşmayı görev sayan Merhamet Teşkilatı, bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetlerle muhtaçların sesi oldu. Yurt içinde ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim, sağlık, eğitim, barınma ve yakacak gibi bütün hususlarda her türlü maddi ve manevi yardımda bulunan Merhamet Teşkilatı, Kurban organizasyonlarıyla da on binlere ulaşıyor. Gönüllere dokunarak hayırsever Anadolu insanının kurbanlarını dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Merhamet Teşkilatı kurban yardımlarını titizlikle ve merhametle mazlumlara ulaştırmaya devam ediyor.

 

Kurban Allah’a Yakınlaşmak, Kardeşlerimizle Birlikte Bereketi Hissetmektir

Kardeşliğin ve bereketin vesilesi olan Kurban Bayramı'na yaklaşıyoruz.
Kurban bereketi paylaştıkça artıyor ve milyonlarca mazluma ulaşıyor. 
Verdiğimiz hisselerimizle kurban ibadetini yerine getirmenin huzurunu yaşarken, elimizi uzattığımız milyonlarca kardeşimiz bizim için hayır duada bulunmasına vesile olunmaktadır. Bu dualar şahsımız, ailemiz ve ülkemiz için berekete dönüşüyor ve bizleri kötülüklerden koruyan bir kalkan oluyor. 
Hayırseverlerden toplanan bağışlarla kurbanları titizlikle seçip kesimini ve dağıtımını yapmakla kalmıyor, aynı zamanda gönül coğrafyalarımızla ülkemizin kucaklaşmasına vesile olacağız. 

  1. Vacip Kurban Projesi
  2. Adak Kurban Projesi
  3. Akika Kurban Projesi
  4. Şükür Kurban Projesi
  5. Sadaka Kurban Projesi ayrı ayrı organize edilecektir.

 

 

KURBANLARINIZ NASIL KESİLİYOR

  • İletmiş olduğunuz telefon numarası ile size ulaşılarak vekaletiniz alınır.
  • Kurbanlarınız İslami usüllere dükkat edilerek satın alınır.
  • Vekalet verdiğiniz kurbanınız İslami usüllere göre gönüllümüz gözetiminde kesilir.
  • Kurban eti önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere titizlikle dağıtılır.
  • Kurbanınız kesildikten sonra sizlere kesim anında çekilen video ve dağıtım görüntüleri Whatsapp veya sms linki olarak gönderilir.
Sosyal Medyada Paylaş