• My Profile
Login or Sign Up

Orphan Brotherhood

Orphan Brotherhood

Annesini ya da babasını kaybetmek bir çocuğun hayatı boyunca karşılaşabileceği en büyük sıkıntılardan biridir. Ekonomik ve sosyal koruyucunu kaybeden çoğu yetim başka koruyucusu da olmadığı için hayatta yalnız başına kalır. Dünyada bu konumda olan milyonlarca yardıma muhtaç yetim bulunmaktadır. Yetim kalmalarının en büyük sebebi ise savaşlar ve salgın hastalıklardır. Merhamet teşkilatı olarak ümmete emanet edilmiş olan yetim yavrularımıza sahip çıkacak ve geleceğe hazırlanacak. Korumasız kaldıkları dünyada yalnız olmadıklarını hissettirmeye gayret edeceğiz.

ÜMMETTİN ÇOCUKLARINA HEM ANA HEM BABA OLUYOR

Gıdadan sağlığa, kurbandan yakacak yardımlarına, barınmadan acil yardımlara kadar canlıyı ilgilendiren her alanda faaliyet gösteren Merhamet Teşkilatı İnsan Hakları Ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği(Merhamet Teşkilatı) yetim ve öksüzlere merhamet elini uzatmayı ihmal etmiyor. Kimsesiz, dul, yetim, öksüz, sokak çocukları, sokakta kalmış insanları, yurdundan ayrı kalanları, mültecileri ve yol kalmışları himaye eden ve her türlü yardımı yapan Merhamet Teşkilatı, Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinde açtığı huzurevi, barınma evi, sığınma evi, aşevi, kreş, misafirhane ve yetimhanelerle ihtiyaç sahiplerinin yaralarına merhem oluyor.

YETİMHANELERLE EMANETLERE SAHİP ÇIKIYOR

Canlı odaklı her türlü organizasyonları kuran, işleten ve destek çıkan Merhamet Teşkilatı, Türkiye’de Kilis, Osmaniye ve Hatay Reyhanlı’da 1’er  olmak üzere Bangladeş’te iki, Gana’da 2 ve Kenya’da 1 yetimhaneyle ümmetin çocuklarına hem annelik hem babalık yapıyor. Savaşlar ve salgın hastalıklar yüzünden dünyada milyonlarca çocuk ya öksüz ya da yetim kalırken, Merhamet Teşkilatı ise Allah (C.C) ümmete emaneti olan yetim ve öksüz yavrulara sahip çıkarak, onların kendi ayakları üzerinde durmasına vesile oluyor.

Share on Social Media