• My Profile
Login or Sign Up

Temsilcilerimiz Ankarada Buluştu

05.07.2021
Temsilcilerimiz Ankarada Buluştu

 

Merhamet Teşkilatı Genel Başkanı Murat Bulut’un açılış konuşmasını yaptığı ve Kurban Bayramı yurtiçi ile Afrika'da Gana ve Burkina Faso ülkelerinde bağış severlerin vekalet yoluyla infaj edecekleri Kurban ibadetinin programını anlattı.

Derneğin Genel Başkan Yardımcısı ve Afrika Koordinatörü Şükrü Gök, ferdi olarak küçükbaş hayvan bedelinin 900₺ ve büyükbaş hisse bedelinin 700₺ bağış vermek suretiyle belirlendiğini açıkladı.

Bu ülkelerin halklarının % 60 düzeyinde Müslüman ve yıllık gelirlerinin aşırı derecede düşük olduğunu izah etti. Müslüman Afrika halkı özellikle kurban bayramı münasebetiyle et yiyeceği bulabiliyor..

Su Kuyusu Hayratı, Cami ve Mescid inşaatları, Misyonerlik faaliyetlerini İslami çözüm yolları ile karşılayarak; Mealli İngilizce Kuranı Kerim Hediyesi dağıtımı istişare edildi.

Genel Başkan Yardımcısı Yahya Öztürk; görev yaptığı Kilis ilinde hizmet verilen 120 Yetim Aile, 6000 civarında yetim çocuk, 1500 üzerinde eşlerini Suriye savaşında kaybeden dul anneler hususunda yaptıkları çalışmaları sundu.

Toplantıda, tüm temsilciler gibi söz alan Diyarbakır Merhamet Teşkilatı İl Başkanı Engin Caynak; il olarak Gazze'de 1 adet, Afrika'da 3 adet tam hisseli(3500 Dolar) su kuyusu açmaya vesile olduklarını, sadece Ramazan ayı boyunca fitre, zekât, infak, fidye, gıda kolisi vs 50.000₺ bağış emanetlerini, dernek envanterinde bulunan 150 civarında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdıklarını ifade etti.

Merhamet Teşkilatı İnsanî Yardım Derneği, Arakan bölgesinde 1000₺, Filistin'de 2600₺, Suriye'de 1550₺ ve yurtiçinde 1550₺ bedel ile vekâlet yoluyla Kurban ibadetini icra ediyor.

 
Share on Social Media
Last News
DÜNYAYA MERHAMET GÖTÜRÜYORUZ
08.04.2021
Merhamet Teşkilatı kurban organizasyonu
KIZILAY ZİYARETİ
09.04.2021
Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü'ne ziyarette bulunduk
ÖZ FİNANS İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ZİYARETİ
09.04.2021
Öz Finans İş Sendikası Genel Başkanı Sn. Ahmet Eroğlu'nu Merhamet Teşkilatı Yönetim Kurulu olarak ziyarette bulun...