İptal Et

MERHAMET TEŞKİLATI İDİLDE

MERHAMET TEŞKİLATI İDİLDE

Yetim Ve Öksüz Çocuklar Üşümesin Diye idil’de Mont Ve Bot Yardımı Yapıldı

Yetim Ve Öksüz Çocuklar Üşümesin Diye idil’de Mont Ve Bot Yardımı Yapıldı

Kış mevsiminin başlamasıyla beraber yetim çocukları unutmayan Merhamet teşkilatı insan hakları ve hürriyetleri insani yardım derneği, "Bir Bot Bir Mont" kampanyası kapsamında idil’de yetim çocuklara bot ve mont yardımında bulundu.
Yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahibi yetim ailelere yönelik yardım çalışmalarını sürdüren
Merhamet Teşkilatı, kış mevsiminde yetimlerin giyinme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla "Yetim çocuklar üşümesin" sloganıyla "Bir Bot Bir Mont" kampanyası başlatmıştı.
Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Merhamet Teşkilatı idil ilçesinde yetim çocuklara kışlık giyecek yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.
Yapılan yardımlarla ilgili bilgi veren Merhamet Teşkilatı Şırnak Temsilcisi Abdulbaki demir, "Bir Bot Bir Mont" kampanyası kapsamında yetim çocuklara bot, mont, atkı ve bere hediye ettiklerini söyledi.
Merhamet Teşkilatının çalışmaları kapsamında ilçede yardıma muhtaç yetim ailelerini tespit ettiklerini anımsatan Demir, “Hayırseverlerin verdikleri giyim yardımını elhamdülillah tespitini yaptığımız yetimlerimizden 41 çocuğumuza ulaştırdık. Aynı zamanda inşallah bu çocuklarımızdan bazılarına aylık nakdi yardımlar da yapacağız. Rabbimizin yetimleri gözetme ile ilgili birçok ayeti bizim yaptığımız işin ne kadar kıymetli olduğunu göstermektedir. Yetimleri sevindirmek ve onların yüzündeki tebessümü görmek bizim için hiçbir şeye değiştirilemeyecek bir mutluluktur. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

KAYNAK:http://idilgazetesi.com/haber/10068/yetim-ve-oksuz-cocuklar-usumesin-diye-idilde-mont-ve-bot-yardimi-yapildi.html

Paylaş: